en / nl / sk / be

Makléri a veritelia prosperujú z platformy Skydoo

Na trhu s vysokou konkurenciou je dôležité, aby sa procesy vykonávali čo najefektívnejšie. Fakt, že sa to v súčasnej dobe nepochybne dotýka hypotekárneho trhu je známy pre De Hypotheker. Spoločnosti SNS, BLG a Aegon využívajú služby platformy Skydoo.

Skydoo je bezpečná platforma na spoluprácu a komunikáciu v rámci hypotekárneho trhu a výmenu dokumentov a žiadostí, vrátane ich ohodnotenia. Pod platformou môžete nájsť Document Text Analyzer (DTA) od Davinci, sprevádzaný logikou zabezpečenou rôznymi biznis pravidlami, ktoré sú dôležité v rámci hypotekárneho trhu. Konečný výsledok je výrazné zníženie času vybavenia hypotekárnych žiadostí, zníženie manuálnej práce a tiež chybovosti. Hlavným cieľom je však efektivita a to, že sa výsledky dostanú ku klientom oveľa rýchlejšie.

Jaap van Raak, produktový manažér v De Hypotheker, je veľmi entuziastický ”De Hypotheker je najväčší holandský maklér v oblasti hypotekárnej konzultácie a je v našom záujme pomáhať ľudom, ktorí k nám prichádzajú po rady čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. V minulosti sme podstatne investovali do ICT, vrátane využitia Hypotheek Data Netwerk (HDN – sieť hypotekárnych dát) pretože bez efektívneho využitia ICT nedosiahnete veľa. Proces výmeny dokumentov potrebných pre vybavenie žiadosti o hypotéku bola veľmi zdĺhavá a únavná práca. Vďaka platforme Skydoo je teraz možné vykonávať túto prácu digitálne.

Na strane makléra sa všetky dokumenty spracujú a zašlú prostredníctvom HDN do Skydoo a odtiaľ žiadateľovi. Žiadateľ následne doplní potrebné informácie a dokumenty a rovnakým spôsobom notifikuje poskytovateľa. Komunikácia funguje prostredníctvom DA/DX správ. V súčasnosti platformu Skydoo využíva viac ako 1000 maklérov. Proces už dnes funguje veľmi efektívne” dodáva Jaap van Raak.

Originálny článok je tu.